يکشنبه, 4 فروردين 1398
عنوان : حضور پر شور اهالی شهر ممقان در گرامیداشت روز درختكاری
کد خبر : ۲۲۹۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

همزمان با 15 اسفند ماه ، مراسم گرامیداشت روز درختکاری با حضور امام جمعه محترم ، شهردار ،بخشدار و روسای ادارات و نهاد های دولتی و همچنین اهالی طبیعت دوست شهر ممقان برگزار گردید.

15 اسفند شهرداری ممقان

حالا که آخرین برگ های تقویم ورق می خورد و خودش را برای ورود به سالی دیگر آماده می سازد. به نیمه اسفندماه می رسیم، که عبارتی خاص بر روی صفحه تقویم به چشم مان می خورد: روز درختکاری؛ روزی که باید دست دوستی به سوی طبیعت دراز کنیم و پیوندی عمیق و محکم را با آن برقرار سازیم. وقت آن است که این استوار قامتان را ارج نهیم و به پاس خدماتی که همواره به انسان کرده اند، سپاسگزارشان باشیم.
ما انسان ها بارها و بارها از وجود این نعمات الهی استفاده کرده و شاید به راحتی از کنارشان گذشته ایم. همه ما در سایه سار این درختان لحظاتی را آسوده و دغدغه های مان را فراموش کرده ایم. قامت شان را بریده ایم تا چوب به دست آوریم و لوازم زندگی بسازیم. برگ و میوه های شان را چیده ایم تا نیازهای مان را برطرف کنیم و...
حالا روز درختکاری بهانه ای شده تا در واپسین روزهای سال و با نزدیکی به موسم رویش جوانه ها در طبیعت، لحظاتی را به این موجودات غرق در سکوت بیندیشیم و کمی از دردهایی را که به جان شان روا داشته ایم، تسکین دهیم.
امروز، روز یادگیری است و همه ما باید یاد بگیریم که درختان حق زندگی دارند و باید روز به روز کهن سال تر شوند تا آیندگان ما نیز از آنها بهره ببرند.
کافیست حداقل همین یک روز را صرف این منابع ارزشمند کنیم تا زمینی مناسب زندگی را به آیندگان خود تحویل دهیم. یادتان باشد این فقط ما نیستیم که از این درختان سهم داریم، نسل های آینده نیز باید بتوانند از وجود آنها بهره ببرند و به حیات خود ادامه دهند.


روز درختکاری

روز درختکاریبازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0